Chcete zvážit?Ačkoli se neřadím mezi tzv. “nakupovací typy” a obzvlášť nákup oblečení pro mě představuje silnou stresovou situaci, při návštěvě New Yorku jsem se neubránil a kufr naplnil obsahem větším, než se kterým jsem přicestoval. Již v průběhu pobytu jsem na hotelové recepci s předstihem začal řešit váhu zavazadel. Den před odletem domů jsem dostal ujištění, že kromě úschovy zavazadel, zabezpečí i kontrolní zvážení, aby se turista vyhnul případnému poplatku na letišti za nadváhu zavazadel.

S tímto ujištěním jsem v den odjezdu šel již najisto a požádal portýra o zvážení zavazadel. K mému velkému překvapení portýr ani nevytáhl váhu, ani kufry neodnesl aby je zvážil. Zkušeně chytl kufr za madlo a s dotazem s jakou společností letíme, odlepil kufr od země. Po mé odpovědi že letíme s American Airlines chvíli zapřemýšlel a potom suverénně odpověděl „It’s Ok“.

Nevím jestli léta praxe nebo snaha uspokojit hotelového hosta, ale na letišti jsme opravdu nic neplatili a skutečná váha zavazadla byla 22,8 kg. Jelikož limit byl 23 kg, tak ještě malá rezerva na jedno tričko v kufru určitě byla.